Armistițiul din Golf, tot mai fragil. Americanii au doborât patru drone iraniene și au atacat baza militară din Bandar Abbas, de unde fuseseră lansate. Este al doilea atac asupra unor ținte iraniene, în doar trei zile. Iranul a răspuns printr-un bombardament asupra unei baze aeriene americane din Kuweit și a deschis focul asupra navelor comerciale care încercau să traverseze Hormuz. Negocierile de pace pare că s-au blocat din nou. (opens in new tab)
Comandamentul Central al SUA a informat că armata americană a vizat, în cadrul noilor atacuri asupra Iranului, baza militară din Bandar Abbas, un oraș
Read the original article