Danemarca. Premierul Mette Frederiksen și-a asigurat un nou mandat. După două luni de la alegeri, anunță că a ajuns la un acord pentru formarea unei coaliții de guvernare de centru-stânga. (opens in new tab)
Premierul danez în exerciţiu Mette Frederiksen a anunţat că a format o coaliţie guvernamentală de centru-stânga, pe care o va conduce. După mai mult de
Read the original article