George Simion declară război Guvernului și muncitorilor străini din afara UE: „Să se crească salariile pentru români” / Cine să le crească? (opens in new tab)
Președintele AUR, George Simion, a lansat critici la adresa Guvernului acuzând autoritățile că preferă să acopere deficitul de forță de muncă prin aducerea anuală a zeci de mii de muncitori din afara UE, în loc să adopte politici de întoarcere a românilor din diaspora și de creștere a salariilor. Liderul AUR a avertizat că România […] © <a href="
Read the original article